· 

Tornister czy plecak na kółkach ?

Na rynku można spotkać już plecaki z profilowanymi brzegami co staje się dobrym rozwiązaniem a także plecaki na kółkach.

 

Waga tornistra to pierwsza rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę. Zbyt dużo waży tornister będzie nieodpowiedni dla małych dzieci. Trzeba wziąć również pod uwagę, że dziecko będzie nosić na co dzień książki oraz zeszyty. Tornister powinien być dopasowany kształtem do wzrostu i sylwetki dziecka oraz powinien ściśle przylegać do pleców. Szelki w łatwy sposób powinny być regulowane i wystarczającą długie. Tornister nie powinien być także szeroki ponieważ dziecko mogło by zawadzać brzegami za rówieśników lub idąc dotykać ścian. Gdy tornister dopasowany jest kształtem do sylwetki a jego brzegi nie wystają poza ramiona dziecka można rozważyć próbę zakupu.

 

Torby na kółkach

Torby czy też plecaki na kółkach są coraz popularniejszym wyborem podczas zakupów szkolnych. Plecak na kółkach jest przystosowany do ciągnięcia za pomocą wysuwanej rączki. Takie plecaki przypominają małe walizeczki i są dobrym rozwiązaniem dla dzieci które muszą zabierać ze sobą duży elementarz szkolny. Warto podkreślić, że takie plecaki na kółkach nie nadwyrężają kręgosłupa u dzieci. Zazwyczaj plecaki na kółkach są wykonane solidnie z mocnego materiału. Są one narażone na większe użytkowanie poprzez przemieszczanie ich za pomocą rączki. Wiadomo jest przecież, że dzieci to bardzo wymagający użytkownicy, którzy potrafią wykorzystać swój plecak czy też tornister na różne sposoby.

 

Bezpieczeństwo dzieci

Ostatnim etapem zakupu plecaka bądź tornistra jest dokładne sprawdzenie czy posiada odblaskowe elementy dzięki którym dziecko będzie widoczne na drogach. Gdy plecak nie posiada elementów odblaskowych warto jest kupić specjalne naszywki bądź breloczki. Elementy odblaskowe w plecaku dla dzieci są obowiązkowe.