· 

Jaki plecak kupić dziecku ?

W okresie 7- 10 lat, gdy u dziecka kształtuje się kręgosłup trzeba bardzo uważać, aby nie przeciążać kręgosłupa. Najczęstszą przypadłością jaka dopada młode osoby jest krzywizna kręgosłupa w odcinku piersiowym, która powoduje, że plecy stają się okrągłe. Jaki plecak kupić dziecku ?

 

 

Wady postawy

Wady postawy jest to przypadłość, która dotyka coraz więcej uczniów. Warto jest wówczas wiedzieć, by zachować zdrowy kręgosłup trzeba ćwiczyć oraz być w stałym ruchu. Ruch dla człowieka jest niezbędny. Aktywność fizyczna od starych dziejów jest jedną z najważniejszych rzeczy do prawidłowego rozwoju człowieka. Wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję oraz pozwala na prawidłowe zachowanie postawy ciała. W przypadku gdy zostanie stwierdzona wada postawy u dzieci trzeba rozpocząć indywidualne ćwiczenia by jak najszybciej poradzić sobie z taką przypadłością.

 

Zazwyczaj ćwiczenia odbywają się pod kontrolą fizjoterapeuty natomiast później mogą również odbywać się pod kontrolą rodziców. Oczywiście rodzice muszą dowiedzieć się w jaki sposób przeprowadzać szkolenia dla dzieci  ponieważ ich zadaniem będzie dopilnowanie, aby dzieci prawidłowo wykonywały ćwiczenia

 

Dobrze dobrany plecak szkolny

Najistotniejszym czynnikiem na który powinno zwracać się uwagę to część przylegająca do pleców oraz szelki. Zakładając plecak na plecy trzeba wiedzieć, że zawsze muszą być one sztywne. Jest to niezwykle ważne dla młodych uczniów jak i starszych. Dobrze dobrany plecak szkolny będzie komfortowym rozwiązaniem dla ucznia jak i będzie miał wpływ na jego zdrowe plecy. Szelki również powinny być dopasowane tak, aby nie uwierały ramion podczas noszenia a także nie wbijały się.

 

Szelka powinna mieć długość co najmniej 4 centymetry oraz powinna być podszyta miękka gąbką bądź specjalnym tworzywem. Doskonale sprawdzają się plecaki z usztywnianiem swoich komór np z pianki bądź stelażu. Ważne jest również aby cały ciężar, który zostanie zapakowany do plecaka rozłożyć na całą powierzchnię pleców dziecka.

 

Plecy przy noszeniu plecaka muszą być sztywne, aby uniknąć kłopotów z bólem kręgosłupa w młodym wieku. Dla najmłodszych dzieci plecak powinien być lekki i miękki. Coraz większą popularnością cieszą się również plecaki na kółkach, które nie wymagają obciążenia pleców dziecka. Dziecko zabierając ze sobą plecak do szkoły dzięki zamontowanej rączce prowadzi go na kółkach niczym małą walizeczkę. Plecaki szkolne na kółkach są przystosowane do pomieszczenia większej zawartości. O plecakach na kółkach można poczytać tutaj.

 

Wygląd - plecak szkolny

Wygląd plecaka szkolnego jest z reguły największym czynnikiem wpływającym na zakup. Dziecko przeważnie decyduje jaki plecak chce nosić ze sobą do szkoły, który wzór najbardziej się mu podoba. Kupując dziecku plecak warto jest doradzić wygląd ponadczasowy ponieważ dzieci szybko dorastają i plecak z obrazkami animowanymi stają się niemodne i nie chciane. Na takie plecaki jest po prostu sezon krótkotrwały. Oczywiście nie mowa tu o wszystkich ponieważ niektórzy chcą taki plecak dla dziecka bo wiedzą, że właśnie taki wygląd sprawi radość i będzie służył przez najbliższy czas szkolny.